Co warto wiedzieć na temat usługi pozycjonowania stron

Pozycjonowanie jest procesem który ma na celu pokazanie strony najwyżej jak jest to tylko możliwe w wynikach wyszukiwania na określone hasło. Pozycje takich stron ustalane są przez algorytm wyszukiwarki. Czy jest sposób na obejście silnika wyszukiwarki i pokazanie swojej strony na wysokich pozycjach?

Świat Google na przestrzeni ostatnich lat bardzo się zmienił. Również usługa pozycjonowania przeszła metamorfozę. Kiedyś, żeby być wysoko w wyszukiwarce wystarczyła podstawowa optymalizacja strony oraz jak najwięcej linków prowadzących do naszej strony. Ze względu na to, że pozycjonerzy bardzo do nadużywali algorytmy wyszukiwarki zostały w taki sposób przeprogramowane, żeby takie strony karać za nieetniczne praktyki.

Dziś nie wystarczy już mieć tysięcy linków, żeby być wysoko ale trzeba je mieć wszystkie tematyczne i przydatne. Zresztą – zgodnie z regulaminem wyszukiwarki – proces pozycjonowania jest procesem sztucznym dlatego warto szczególnie zadbać o to jaką firmę do pozycjonowania się wybiera. O konsekwencjach złego pozycjonowania napiszemy w kolejnym artykule.